RÜYALARIN SIRRI

RÜYALAR NEDİR ?

Rüya ; Uyku halindeyken ruhun bedenden ayrılmasını sağlayan ilahi güçtür.

Rüyaları bazı gruplara göre ayırabiliriz.

*Salih Rüyalar

*Bilinçaltı Tramvatik Rüyalar

*Günlük Rüyalar

*Mesajlı Rüyalar

Rüyalarımızın kapalı olması iyi değildir, Üzerinizdeki olumsuz negatif ve blokajların olması rüyalarınızı kapatır ve evrenden ilahi güçten mesajlar almamanızı sağlar. Her rüyanın bizlere bir anlam getirdiğini unutmayalım.

Gerek günlük hayatımızda gerek bilinçaltımızda, gerekse ruhsal sıkıntıların rüyalar ile ilahi güç tarafından mesajlar verdiğini  bilmeliyiz.

Kötü Görülen rüyalarda bile bir anlam ve bir mesaj olduğunu unutmayınız; Orda bir sır vardır. Ya suya anlatın yada Allaha secde edin. Kütüb-ü-Sitte (1358)

Örneğin ; Yıllar öncesi yasadığın tramvatik bir durumu unuttuğunu sandığın aslında bilincinde kayıtlı olan bu durumu  Özel dua çalışmasıyla yüzleşebileceğinizi bilmenizi isterim.

Ve Hatırlatmak İsterim ki ;

Yıldızları, Doğayı, Göğü, Yeri ve Bizleri Yöneten Tek İlahi güç vardır . Oda Yalnızca ALLAH.CC dir.

Hiç Kimse Bilimsel olarak bir karıncayı yaratamaz. Ona can verende son verende İlahi Yüce Rahmandır.

Rüyalarımızda İlahi Güç tarafından bize verilen mesajlarımızdır.

RÜYALARIN KURANDA GEÇEN AYETLERİ

*Yusuf Suresi 43. Ayet

Bir gün hükümdar: rüyamda yedi arık ineğin yemekte olduğu yedi semiz inek ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak görüyorum. Ey efendiler, eğer rüya tabir ediyorsanız, bana rüyamı halledin!” dedi.

*Yusuf Suresi 44. Ayet

Dediler ki: rüya dediğin, demet demet hayallerdir, biz ise hayallerin tabirini bilmiyoruz.”

*Yusuf Suresi 46. Ayet

Gelip: “Yusuf, ey dosdoğru kişi, “yedi semiz inek. bunları yedi arık inek yiyor ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak” rüyasını bize tabir et, ümit ederim ki, o insanların yanına cevapla dönerim, ola ki, değerini bilirler dedi.

*Yusuf Suresi 100. Ayet

Ana ve babasını taht üzerine çıkardı, hepsi Yusuf için secdeye kapandılar. Yusuf da:”Ey babacığım, işte bundan önceki rüyamın yorumu bu; gerçekten Rabbim onu gerçekleştirdi, cidden bana iyilikte bulundu; çünkü beni zindandan çıkardı; şeytan benimle kardeşlerimin arasını dürtüştürdükten (bozduktan) sonra sizi çölden buraya getirdi. Gerçekten Rabbim, dilediği şey için aldığı tedbirde çok hoş davranır. Gerçek şu ki, O, her şeyi çok iyi bilen, her yaptığın bir hikmete göre yapandır!

*Yusuf Suresi 101. Ayet

Ey Rabbim, Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu Müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!” dedi.

*Enbiya Suresi 5. Ayet

(Onlar): “Bunlar bir takım karışık rüyalar; yok onu kendisi uydurdu; yok o bir şairdir; öyle değilse, önceki peygamberlerin gönderdikleri gibi, bize bir mucize getirsin!” derler.

*Saffat Suresi 102. Ayet

(Oğlu) yanında koşma çağına gelince : “Yavrum, ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak ne düşünürsün?” dedi. (Çocuk da): “Babacığım sana ne emrediliyorsa yap! Beni inşallah sabredenlerden bulacaksın!” dedi.

*Saffat Suresi 105. Ayet

Rüyaya gerçekten sadakat gösterdin, işte Biz güzel davrananları böyle mükâfatlandırırız.”

*Fetih Suresi 27. Ayet

Andolsun ki, Allah gerçekten peygamberine o rüyayı hakkıyla doğru gösterdi, şanıma yemin ederim ki, inşaallah Mescid-i Haram’a güvenlik içinde başlarınızı kazıtarak, kırkarak korkusuzca gireceksiniz! Ancak O, sizin bilmediğiniz şeyleri bildi de ondan önce yakın bir fetih verdi.

*Enfal Suresi 43. Ayet

Hani Allah, sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydi, korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allah, selamete bağladı; çünkü O, bütün sinelerin özünü bilir.

*Yusuf Suresi 4. Ayet

Bir vakit Yusuf babasına: “Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı gördüm. Gördüm ki, onlar bana secde ediyorlar.” dedi.

*Yusuf Suresi 5. Ayet

Babası: “Yavrum, rüyanı kardeşlerine anlatma, sonra sana bir tuzak kurarlar; çünkü şeytan, insana belli bir düşmandır.

*Yusuf Suresi 6. Ayet

Ve işte böyle, Rabbin seni seçecek ve sana rüya tabirinden bilgiler öğretecek. Bundan önce ataların İbrahim’e ve İshak’a tamamladığı gibi, nimetini hem sana, hem de Yakup soyuna tamamlayacaktır. Muhakkak ki, Rabbin alîmdir, hakîmdir.

 

KAİNAT VE KEHANET  SADECE ALLAH.CC  ADI ALTINDADIR.

ONDAN BAŞKA İLAH BİLİM  VE YÜCE YOKTUR.

Güzel Enerjilerle Bol Mesajlarınız Olması Dileğimle

Sevgilerimle..

error: Uyarı: İçerik Kopyalanamaz !!