Mekan Enerjisinin Yönleri

Beş element mekan enerjisinin önemli rolü üstlenir. Enerjinin elementlere göre döngüsü değişiktir.

Güney Batı ; Aşkı Simgeler

DOGU ;büyümeyi ve gelişmeyi destekler.İyi aile ilişkileri, sosyal yaşam,arkadaşlar ve sağlığımızla ilgilidir.Aile bireylerinden biri sağlık sorunu yaşıyorsa,aile ilişkileri kopuksa evinizi ahşap mobilyalar,canlı sağlıklı bitkiler ile dekore edebilirsiniz.

Güneydoğu pusula yönü, aile üyelerine bolluk ve bereket getirir.Para,kısmet,maddi kazanç ve bereketle ilgilidir.Daha fazla maddi kazanç sağlamak ve birikim yapmak istiyorsanız bahçenize minik süs havuzu,şelale yerleştirebilir;

iç mekanda ise şans bambuları,küçük saksı bitkileri,8 turuncu balık ve 1 siyah balıklı bir akvaryuma yer açabilirsiniz.Çocuklarınızla problem yaşıyorsanız,işiniz yaratıcılık gerektiriyorsa,çocuk sahibi olmak istiyorsanız,pastel renkler kullanarak,metal aksesuarlara yer vererek,beyaz mobilyalar,oturma grupları seçerek batı pusula alanını canlandırmanız gerekir.

Kuzeybatı pusula yönünün enerjisini açıklar.Görüp gezmek istediğiniz ülkeler varsa,hayatınıza destek enerjisini çekmek istiyorsanız,size destek olacak insanlara ihtiyacınız varsa kuzeybatı pusula yönünü aktive etmelisiniz.Büyük metal aksesuarlar,gümüşler,gri ve beyaz renkler,dekorasyonda olmalıdır.Bu tarz bir yerleşim ve dekorasyonla hayatımıza.

Kuzey pusula yönü, KARİYER ŞANS özellikle çalışan kişilerin iş hayatlarında ilerlemesi için büyük destek ve şans getirir.İşinizde,kariyerinizde istediğiniz yerde değilseniz bu pusula yönünün enerjisini arttırmanız gerekir.

Feng Shui sadece fiziki ortamla da sınırlı değildir.Bizleri etkileyen gözle görmediğimiz kozmik enerjiler vardır.Bu enerjiler zaman içinde değişim gösterirler.

GÜNEY BATI Güzel fırsatları, güç ve destek şansını bu yönü destekleyerek arttırabilirsiniz. Peki hangi renkleri kullanabilirsiniz bu yönde; bej, krem, açık kahverengi, koyu sarı, beyaz, altın, gümüş, gri ve metalik.

Güney Doğu/Elementi: Toprak

Maddi ve manevi zenginlik , şans ve emlak işlerinde şans için bu yönü destekleyebilirsiniz. Bu yöndeki duvarlarınızda kullanabileceğiniz renkler mavi, lacivert ve siyahtır, bej, krem, açık kahverengi ve koyu sarıdır.

Güney/Elementi: Ağaç

Romantik, evlilik, kişisel gelişim, eğitim şansını bu yönü destekleyerek arttırabilirsiniz. Evli çiftler bu yönde kırmızı, turuncu, vermillion,  fuşya, bej, krem, açık kahverengi ve koyu sarı renklerini kullanabilirler. Bekarlar yeşil, sarı ve ten rengini kullanabilir ya da ahşap objelerle bu yönü destekleyebilirler.

Kuzey Doğu/Elementi: Ağaç

Anlaşmazlıklar, stres ve hukuki sorunlar bu yönden gelebileceği için bu yönün elementi olan ağaç elementini desteklemeyen ateş ve metal elementlerini ve renklerini kullanmamız bu olumsuz enerjilerden korunmamıza yardımcı olacaktır. Yani bu yönde bir mum kullanmamız bile olumsuz enerjiyi dağıtmaya yardımcı olacaktır.

Doğu/Elementi: Metal

Bu yöndeki dekorasyon çalışması için su objelerini ve ahşap ürünleri kullanmayı tercih edebilir ya da bu yöne bakan duvarlarda yeşil ve kahverengi boya renklerini ya da duvar kağıtlarını seçebilirsiniz. Bunun yanında ev bitkilerinizi bu yöne yerleştirmeniz yerinde bir seçim olacaktır. Eğer girişiniz doğuya bakıyorsa zemine siyah ya da mavi renkte zemin ya da halı tercih edebilirsiniz.

 

Kuzey/Elementi: Toprak

Maddi ve manevi kayıplara sebep olabilecek enerjiler getiren evimizin kuzey yönü için size önerebileceğimiz renkler mavi, yeşil, beyaz, altın, gümüş, gri ve metaliktir. Bunun yanında dekorasyon için rüzgar çanı, metal aksesuarlar kullanabilirsiniz.