ALMA VERME DENGESİ NEDİR? HAYATIMIZDAKİ ETKİSİ

Hepimizin hayat akışında  aldıklarımızla beraber  verdiklerimiz de var Gerek maddi gerekse manevi yönden etki eder .

Enerji akımında bununla beraberinde gelir.

Aldıkların Verdiklerinden çok olunca denge bozulur, ve bu hayat akışını olumsuz yönde etki eder. Enerjini emer tıpkı karşılıksız birine değer vermek  sevmek gibidir. Karşılıksız olarak birine ne kadar bir şeyleri verirse günlük enerjin den o kadar gider.

Yardım etmenin bile EVRENDE  yasası belli boyutlar taşır.

Bir kişiye ömür boyunca yardım edemezsiniz. Fakat farklı kişilerde bir yada iki kişiye yardım edebilirsin.

(Allah rızası için ) Niyetine ♥

Hayatında  karma oluşturmamak için alma verme dengesini korumak zorundayız gerek maddi yönden gerekse manevi yönden.

Alman ne kadar ise verme eyleminde o kadar olması gerekiyor.

Miktar bazı yerlerde çok önemli değildir.

Örneğin ; Arkadaşın sana bir hediye aldıysa sende ona aynı şekilde hediye almak durumda değilsin fakat ona sevgiyle kalbinle bir şeyine yardımcı olabilirsin. Aynı enerji frekansını dengede olması gibi düşünebilirsin. Sen ona sevginden vaktinden kalbinden verirken o sadece  alıyorsa burada dengeler bozulur ve senin enerjinden alır .

Negatif olarak senin vücuduna ruhuna yansır. Ve bu durum karmık enerjiler oluşturur.

İlerleyen zamanlarda sürekli alan ve sürekli veren biri olarak hayatın dengesiz olur , ve o durum senden olumsuz enerjiler olarak çıkar.

Hayatımızda ilişkilerimiz de saygı sevginin bütünlüğü için alma verme dengesini de kalp enerjimiz için dengede  tutmak zorunda olduğumuzu belirtmek isterim.

İş, Sosyal, arkadaşlık, evlilik , flört gibi İlişkilerin bitmesinin genel sorunu bu durumdur. Hep bir taraf çok sever , bir taraf fazla vericidir gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

Bu durumu bütün ilişkilerimizde göz ardı etmeden farkında olarak alma verme dengesini dengede tuttuğumuz da hayatımızda daha olumlu enerjiler olacaktır.

Çünkü hiçbir sevgi saygı karşılıksız olmamalı , hayatımızda armağanların altındaki sevgi boyutlarını iyi ölçüp tartarsak.

Bu dengeyle beraberinde sevgi enerjimizde yükselmiş karma oluşturmamış oluruz.

Karmalar her ne kadar atalarımızdan gelse de bu boyutta farkında olup enerjimizi birilerine verdiğimizde yapmış olduğun her şeyin evreni dönüp dolaşıp bizlere  tekrar geleceğini  unutmamalıyız .

Birine mesaj atıyorsun fakat sana cevap vermiyor, 1 -2-3-4-5 kere attın diyelim ; Sürekli olarak cevap vermemesine karşın o mesajı atmaya devam eder misin ? Yoksa artık mesaj atmaktan vazgeçer misin ?

Arkadaşın seni kafeterya  davet ettiğinde bir şeyleri ısmarladığını varsayalım

Kabul ettin mutlu oldun hoşuna gitti. Onun karşılığında ona bir hafta sonra bir yardımda bulunabilir veya onu misafir etmek isteyebilirsiniz.

Burada dengeyi kurmuş olursun.

Tıpkı bir komşumuz evinde yaptığı bir şeyi size getirip ikram etmesi ve o tabağın boş dönmemesi gerektiği gibi.

Sevgiyi,aşkı,paylaşımları, bilgiyi ,hayatımızda aldığımız her şeyi değer göstererek verirsek.

Hayatımız daha olumlu güzel enerjiler ile bütününde buluşacaktır.

Hayatını al karşına film şeklinde izle bakalım

Ne kadar almışsın Ne kadar vermişsin ?

Unutmayalım ki!..

“Rahman Kur’ân’ı öğretti.  İnsanı yarattı, ona konuşmayı öğretti. Güneş ve Ay bir hesap ile hareket ederler. Yıldızlar ve bitkiler hep secdededirler. Göğü bu âhenkle O yükseltti ve bu mîzânı (ölçüyü, dengeyi) koydu ki, siz de ders alıp ölçü dışına taşmayasınız. Öyleyse siz de tartıyı adaletle yapın, sakın teraziyi, dengeyi aksatmayın!” 

(Rahman, 55/19 )          

Sakın tartıda taşkınlık etmeyin.” (Rahman, 55/8)

 Terazisi Doğru olanın Ok’u Daima Doğru Yolu Gösterir. 

 Sevgilerimle